LinkedinTelefon +48 533 314 170biuro@tributisgroup.pl

Śledzimy co się dzieje w podatkach i regularnie dostarczamy aktualności podatkowe. Eksperckie doświadczenie wykorzystujemy nie tylko pomagając w rozwiązywaniu zadań podatkowych naszych klientów, ale także doskonale znając kluczowe problemy aktywnie uczestniczymy w debacie nad kształtem przepisów podatkowych i ich stosowaniem. Nie czekamy, staramy się wyprzedzająco ograniczyć skalę wyzwań natury podatkowej w przyszłości. Nasi specjaliści mogą pochwalić się imponującym dorobkiem w zakresie publikacji, również książkowych, co sprawia, że mamy swój wkład w doktrynę prawa podatkowego. Chcemy uczestniczyć w budowaniu lepszego systemu podatkowego, bo wierzymy, że zgodnie z naszą dewizą, że podatki da się lubić.

Co nowego w podatkach

Na ostatniej prostej – jak by się wydawało – Ministerstwo Finansów zaskoczyło podatników przesunięciem terminu obligatoryjnego wdrożenia KSeF. To zdecydowanie najgłośniejszy temat ostatnich dni. W tym numerze naszych aktualności podatkowych donosimy także o opublikowaniu nowych wzorów struktur logicznych JPK-KR i projekcie rozporządzenia w zakresie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe podlegające przekazaniu. Zamieszczamy również informację o ciekawym wyroku TSUE dotyczącym wystawiania pustych faktur z art. 108 ustawy o VAT.

CNwP_S_nr_2_2024
CNwP_U_nr_1_2024

Z początkiem 2024 r. wchodzi w życie kilka nowych rozporządzeń, m.in. rozporządzenie dotyczące obniżonych stawek podatku VAT, w tym przewidujące częściowe przedłużenie tzw. tarczy antyinflacyjnej, czy rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Ministerstwo Finansów opublikowało także nowe odpowiedzi na pytania podatników dotyczące KSeF. W tym numerze również, m.in. o kolejnym, korzystnym wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w zakresie podatku od przychodów z budynków, tym razem w kontekście domków letniskowych, udostępnianych w ramach ZFŚS.

CNwP_U_nr_12_2023

W tym numerze CNwP znajdziecie m.in. informacje o nowym projekcie rozporządzenia w zakresie dostępu do KSeF. Pojawił się także korzystny dla uczelni wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie podatku od przychodów z budynków w kontekście udostępniania miejsc w domach studenckich. Zapraszamy do lektury aktualności podatkowych i prawnych.

CNwP_S_nr_11_2023

Końcówka roku 2023 nadal pod znakiem wdrożenia KSeF. W związku z wprowadzeniem obowiązku stosowania e-faktur Ministerstwo Finansów przygotowuje zmiany w prezentacji danych w pliku JPK, pojawił się projekt rozporządzenia w tej sprawie. Na gruncie podatku dochodowego pragniemy przypomnieć o regulacji przewidującej podatek minimalny, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2024 r. Został opublikowany także formularz interaktywny online informacji o cenach transferowych za 2022 r. (TPR-C (wersja 5)), przy czym Ministerstwo Finansów zapowiada wydłużenie terminu na jego złożenie.

Nasz głos na łamach prasy

Dzielimy się naszym doświadczeniem i refleksją podatkową na łamach prasy codziennej. Teksty naszego autorstwa znajdą Państwo w szczególności w:
Czytaj więcej

VAT okiem naszego eksperta

Gorąco zachęcamy do odwiedzenia bloga naszego eksperta. Na swoich stronach opisuje on w sposób ciekawy i zrozumiały złożone zagadnienia VAT.
Piotr_Kępisty

Piotr Kępisty

 

Jestem prawnikiem, doradcą podatkowym i specjalizuję się w podatku VAT. Od wielu lat prowadzę bloga o podatku VAT, na którym co tydzień staram się publikować materiały przydatne dla księgowych.

 

Na co dzień pracuję jako doradca podatkowy w firmie Tributis Group.

Publikacje książkowe

Posiadamy bogato wyposażoną bibliotekę autorstwa ekspertów Tributis Group. Zachęcamy do lektury.
Zrzut-ekranu-2022-03-21-o-13.16.03-1

Podmioty powiązane. Obowiązki podatkowe. Raportowanie transakcji grupowych.

Wydanie: 31 marca 2022

Zmiany w prawie podatkowym, które dotyczą podmiotów powiązanych stanowią duże wyzwanie dla osób, które w swojej pracy codziennej mierzą się z obowiązkami dokumentacyjnymi i sprawozdawczymi. Publikacja w sposób przystępny omawia kluczowe kwestie związane z tą problematyką, uwzględnia również szerszy horyzont czasowy, w tym zmiany wprowadzone “Polskim Ładem”.

Nasz wkład w legislację

Nasi specjaliści są członkami Grup Roboczych Forum Cen Transferowych przy Ministrze Finansów.

konsultacje_MF_TG_ramka1

Bierzemy aktywny udział w konsultacjach społecznych, co zostało dostrzeżone przez Ministra Finansów.

CCF_0000741

Nasze wyróżnienia

Nasz wieloletni wkład w doskonalenie kadr został dostrzeżony przez Radę Programową Zespołu ds. Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która postanowiła wyróżnić Panią Karolinę Gierszewską przyznając jej MEDAL 30-lecia ASiPK.

Tributis_Group

Tributis Group

Tributis Group

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

Spółka doradztwa podatkowego

 

Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ

VII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego

 

KRS: 0000768030

NIP: 9571112866

REGON: 38238383500000

Napisz do nas